תוכן עניינים

טיול 5 ימים לטביליסי לשומרי מסורת

טביליסי, ג'ורג'יה. נוף ערב של קו הרקיע של טביליסי בשקיעה צבעונית. נוף עירוני קיץ.
טביליסי, ג'ורג'יה. נוף ערב של קו הרקיע של טביליסי בשקיעה צבעונית. נוף עירוני קיץ.

טיול 5 ימים לטביליסי כשר למהדרין מן המהדרין לשומרי מסורת 


 

יום ראשון

בן גוריון המראה נפגשים בשדה התעופה בן גוריון עוברים צ'ק אין וממשיכים לבידוק ביטחוני ונכנסים לטרמינל הטיסות היוצאות (דיוטי פרי). עולים לטיסה לטביליסי שתמשך כשעתיים וחצי (2.5 שעות).

טביליסי נחיתה נחיתה בשדה התעופה הבינלאומי של טביליסי (TBS) , עושים צ'ק אאוט ונפגשים המדריך הטיול.

טביליסי, סיור פנורמי יוצאים לסיור פנורמי בעיר (בטיסות היוצאות בשעות אחר הצהריים המוקדמות) בדרך מקבלים הנחיות זהירות חשובות, מגיעים למלון ועושים צ'ק אין, וחופשיים עד למחרת ב 10 בבוקר.

יום שני

מצחטה לאחר ארוחת הבוקר בשעה 10:00 נצא לביקור בעיר העתיקה מצחטה (בירת גאורגיה בעבר) בעיר נפגוש את התרבות המקומית בהדרה ונשמע מהמדריך הסבר על העיר ומורשתה מהתקופה הקדומה ועד היום. כמו כן אנו נצפה במפגש הנהרות מתקווארי וארגווי (Mtkvari ו-Aragvi).

טביליסי – לאחר הסיור במצחטה חוזרים לטביליסי, נחצה את גשר השלום האייקוני של טביליסי היושב על נהר הקורה ומהווה נקודת תצפית פנורמית על העיר, נעלה בפוניקולור (הרכבל) אל פסגת הר מתאצמינדה, שם נוכל לצלם תמונות מרהיבות על רקע העיר נהר הקורה גשר השלום ועודמי שירצה יוכל באופן עצמאי לעלות לגלגל ענק לתצפית נוספת על העיר.

שייט על נהר מטקאוורי – בתום הסיור בבעיר האהבה סיגנגי נחזור לכיוון העיר טבליסי לשייט על נהר מטקאוורי, נסיים ונחזור למלון לארוחת הערב.

העיר העתיקה נרד עם הפוניקולור חזרה לעיר העתיקה ונמשיך לרחוב שרדן (שרדני) האופנתי והתוסס ומשם לבית הכנסת היהודי המפואר הגדול. בהמשך הסיור שלנו בטביליסי נגיע לאזור מרחצאות הגופרית אבנוטובאני (Avnotovani) ולגשר המנעולים ומפל המים. נסיים את היום בעיר העתיקה מיידן. לקראת השעה 19:00 נגיע למלון.

יום שלישי

הדרך הצבאית – לאחר ארוחת הבוקר בשעה 10:00 נצא לסיור את הדרך הצבאית הגאורגית ולהרי הקווקז העליון. בדרכנו נגיע לאגם צ'ינוואלי שנוצר כתוצאה מהקמת סכר לתחנת הכוח של העיר טביליסי (גווני הירוק וחום נוצרים כתוצאה מרוודי האדמה שבתחתית הנהר) נעצור להתרעננות ותצפית בנוף הפסטורלי, נוכל להצטלם ולצלם וגם לרכוש מזכרות מדוכני הרוכלים במקום.

נמשיך למבצר אנאנורי היושב על גדות האגם, נצפה בשרידי ציורי הקיר שפיארו את המקום במאה ה 18. בתום הסיור במבצר אנאנורי נבקר בעיירת הסקי גודאורי ומשם לקראת השעה 19:00 נגיע למלון לארוחת ערב.

יום רביעי

עיר האהבה סיגנגי – נסיים עם ארוחת הבוקר ובשעה 10:00, ניסע למזרח גאורגיה לחבל קאחתי. בהמשך הדרך נעצור בכפר קטן, בכפר זה נכיר את הממתק הגאורגי (צורצחלה) משם נסע לצפייה באפיית הלחם הגאורגי המסורתי. במשך נעצור בתצפית על העמק הגדול ביותר בגאורגיה עמק אלזני שמתחיל מהקווקז העליון ומסתיים במדינה השכנה לגאורגיה ממזרח -אזרבייג'ן. משם נמשיך אל מלכת העיירות והעיירה הציורית ביותר בגאורגיה – סיגנגי (הפריז של הקווקז).לאחר התצפית נכנס לתוך העירייה נצטייד במים ונתחיל בסיור רומנטי בעיירה המוכרת באדריכלות המפורסמת של תקופת ימי הביניים של גאורגיה.נראה את אנשי המלאכה המקומיים שמוכרים עבודות היד שלהם. נמשיך בהליכה רגלית לתוך העיר העתיקה של סינגגי ונעלה לחומה שהגנה בעבר על העיר ונחשבת לאחת החומות הארוכות בעולם. אורכה של החומה כ – 3500 מטר בניית החלה בשנת 1763 ובה 23 צריחים ו- 5 שערים.

יום חמישי

צ'ק אאוט היום האחרון לטיול נסיים את  ארוחת בוקר ונבצע צ'ק אאוט במלון.

שופינג – נאחסן את המזוודות במלון במקום מאובטח ונצא לשופינג באיספויינט, לשוק דינמו ושוק לילו

ארוחת ערב –  אחרי השופינג והסיור החופשי בעיר נחזור למלון לארוחת ערב.

נסיעה לשדה התעופה אחרי ארוחת הערב נעלה לאוטובוס שייקח אותנו לשדה התעופה בחזרה לישראל.

 

טיפים לגאורגיה

גאורגיה תרבות ומסורת, טיפים
לחץ לשיחה עם נציג
ברוכים הבאים לווצאפ. מוזמנים לרשום לנו הודעה ונשמח לעזור לכם ימים א׳-ה׳ 9:00-19:00 וימי ו׳ 10:00- 13:00.