תוכן עניינים

מנזר הצלב ג'ווארי

מנזר ג'ווארי גאורגיה
מנזר ג'ווארי גאורגיה

מנזר הצלב ג'ווארי (Javari), גאורגיה


רקע על המנזר

מנזר הצלב ג'ווארי בגאורגיה הוא אחד המנזרים העתיקים במדינה ונחשב לנקודת ציון תרבותית ודתית חשובה. המנזר שנבנה במאה השישית לספירה רשום כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1994 ומהווה אטרקציה תיירותית מרכזית באזור. חשיבותו של המנזר נובעת מההיסטוריה העשירה שלו, אותה ניתן לראות דרך הארכיטקטורה שלו וחפצי האמנות שהוא מכיל. הוא מוכר גם במשמעותו הרוחנית ובתרומתו לתרבות הגיאורגית. המנזר מנוהל ע"י הכנסייה האורתודוקסית וממוקם ליד מצחטה, צפון מערב לטביליסי. הוא ממוקם על פסגת הר במפגש הנהרות קורה וארגווי, ומשקיף על העיירה מצחטה, שהייתה בעבר בירת ממלכת איבריה ובהמשך בירת גאורגיה העתיקה. המנזר נוסד במאה השישית כאמור על ידי הקדושה נינו, מסיונרית אוונגליסטית שנחשבת כמי שהביאה את הנצרות לגאורגים.

מנזר ג'ווארי כמרכז למידה

מנזר ג'אווארי היה באותן שנים מרכז חשוב של חיי דת ותרבות בממלכת איבריה. הוא תפקד כמרכז רוחני של למידה, עם ספרייה וסקריפטוריום שבהם נזירים יכלו להעתיק ולשמר כתבי יד. הוא שימש גם כמרכז לדיפלומטיה ומנזר בו נזירים יכלו לחיות ולהתפלל בשלום.

ההגעה למנזר הצלב ג'ווארי

מנזר ג'אווארי ממוקם כ 45 דקו נסיעה מחוץ לעיר הבירה טביליסי וניתן להגיע אליו ברכב, במקום ישנו חניון ורוכלים המציעים שתיה מפירות , במיוחד רימונים, (ודאו את מחיר השתיה לפני ההזמנה והזהרו מרוכלים חמדנים) וגם שירותים.

מסלול הגעה למנזר ג'ווארי

 

 

טיפים לגאורגיה

גאורגיה תרבות ומסורת, טיפים
לחץ לשיחה עם נציג
ברוכים הבאים לווצאפ. מוזמנים לרשום לנו הודעה ונשמח לעזור לכם ימים א׳-ה׳ 9:00-19:00 וימי ו׳ 10:00- 13:00.